Saturday, February 8, 2014

My first post


Hi everyone!
I'm a new fashion blogger from Macedonia... I wanted to start a blog, but i never had enough time. When the new 2014 started a big idea came... To finally make it, i was ready !
I hope you'll like my posts... They'll all be fashion related.
I can't describe my style, sometimes it's girly, sometimes edgy, also preppy, vintage, beachy... I wear what i want. I'm creative and expect DIY posts soon...
It's official !
My first post...

Здраво на сите !

Јас сум нова блогерка од Македонија... Сакав да почнам блог, но никогаш немав доволно време. Кога новата 2014 година започна голема идеја пристигна... Конечно да го започнам блогов, бев спремна!
Се надевам дека ќе ви се допаѓаат моите постови... Сите ќе бидат поврзани со модата.
Неможам да го опишам мојот стил, понекогаш е  girly, а понекогаш edgy, исто така preppy, vintage, beachy... Носам се што сакам. Креативна сум и очекувајте DIY постови наскоро...
Официјално е !
Мојот прв пост...

Dress: Forever 21
Sweater: Stradivarius
Heels: H&M
Tights: Accessorize
Ring: Terranova
Golden watch: Parfois
Bracelet: Parfois
Sunglasses: H&M


Love, Marija    

22 comments

 1. My sweet as cupcake-Mar<3

  ReplyDelete
 2. <3 your first posts. Can't wait for the upcoming ones :))

  ReplyDelete
 3. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 4. dobredojde :)
  prekrasen post,odlicen stil,prekrasni fotografii
  prodolzi
  :*

  ReplyDelete
 5. Како за прв пост, супер изгледаш!
  Сукња и џемпер ми е омилено сезонава, иако сега гледам дека пишува фустан :D

  Sanja's Burgundy Blog
  Sanja's Burgundy Facebook Page

  ReplyDelete
  Replies
  1. Фала :D
   Летно фустанче е, ама некако ми се вклопи во комбинацијава ...

   Delete
 6. Aх, девојко, толку време те следам на instagram и на facebook, а не сум приметила дека имаш блог. Толку си прекрасна и уникатна што ме оставаш со отворена уста, најискрено.Чизмичките ти се прекрасни, фустанчето исто. Просто немам зборови за целата комбинација, оставаш без зборови :)


  http://theglamorousb.blogspot.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Фала пред се .... Првиот пост е од пред една недела затоа може не си приметила. И уште еднаш Фала фала за убавите зборови многу ми значат ! :**

   Delete
 7. Одличен прв пост! Добредојде и не запирај, имаме што да видиме од тебе. Чизмите се просто прекрасни, слични се на модел на Џефри Кембел по кои умирам една година. Задоволна си од квалитетот на H&M?

  ReplyDelete
 8. Фала и добровенајдов :D
  За чизмичките, супер е квалитетот... Слични се на Џефри Кембел, но во поевтина H&M верзија.

  ReplyDelete
 9. Great look! (:

  www.cupcakethief-lavidaloca.blogspot.com

  ReplyDelete
 10. Fustancheto i shtiklite se preekrasni! :D

  ReplyDelete
 11. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 12. Thanks you to sharing this informative blog. i really happy and appreciate you. keep updates to write new blogs. if you need any clarification regarding makeups visit our website.
  Best fashion blogger in mumbai

  ReplyDelete

© Fabulous is freedom. Made with love by The Dutch Lady Designs.